Marshall ED1 Edward

KOD: 0960092_2_reverb
Stan magazynowy: brak towaru

210zł 142zł
Brutto
szt.

Efekt gitarowy Marshall ED1 The Compressor

ED1 "Edward The Compressor" to bardzo ciekawy efekt, bo jak twierdzi wielu muzyków i producentów, kompresor jest jednym z najbardziej użytecznych i wszechstronnych urządzeń dostępnych dla gitarzystów, którzy chcą wzbogacić i uszlachetnić swoje brzmienie. Głównym zadaniem kompresora jest kontrola sustainu i ataku w sygnale. Kontrola "attack" zmienia dynamiczną reakcję sygnału gitary i pozwala osiągnąć całą gamę efektów brzmieniowych - od zaokrąglonego i miękkiego do perkusyjnego i funky. Dodatkowym atutem ED1 jest możliwość kompresji w wyznaczonym przez Ciebie paśmie częstotliwości. Możesz np. sprężyć niskie tony i pozwolić by Twoje wysokie alikwoty były bardziej wyraziste. Można powiedzieć, że ED-1 jest namiastką kompresora wielopasmowego. ED-1 posiada bardzo dobry pasywny bypass, który nie powoduje żadnych strat sygnałowych w dźwięku, kiedy efekt jest wyłączony.

Kontrolery:

Emphasis - pozwala kontrolować spektrum częstotliwości jakie podawane jest kompresji.

Volume - kontroluje głośność skompresowanego dźwięku (może służyć jako Boost).

Attack - kontroluje szybkość zadziałania kompresora. W pozycji minimalnej uzyskujesz zaokrąglone głębokie brzmienie. Zwiększając atak – dźwięk stanie się bardziej metaliczny i wyraźny (idealny do stylów funky)

Compression – kontroluje wielkość kompresji. Ustawienie na maks. sprawia, że spłaszczasz “szczyty” fal Twojego dźwięku (daje to efekt miękkiego i wydłużonego dźwięku).

Specyfikacja:

Zasilanie: 9V DC

Pobór prądu: 80mA

Kontrolery: Emphasis Mode Select, Volume, Attack, Compression.

Wskaźnik: Dioda świetlna On/Off

Gniazdka: 1 wejście, 1 wyjście – 1/4 Jack

Impedancja wejściowa: 1Mohm

Impedancja wyjściowa: < 20kohm

Wymiary: 120x65x55mm

Masa: 510 g

Podobne produkty