Throttle Box EQ - distortion + EQ

KOD: 0970044WR_reverb
Stan magazynowy: 1 szt.

1 625zł 1 190zł
Brutto
szt.

Throttle Box EQ to ulepszona wersja niezwykle popularnego korektora Five Band Graphic Equalizer, która dodatkowo posiada przełącznik HI/LO, kontrolujący poziom podbicia sygnału. We wcześniejszych wersjach parametr ten znany był po nazwą boost.

Światowy sukces przesteru Throttle Box sprawił, że inżynierowie Mesa Boogie postanowili stworzyć ulepszoną wersję z wbudowaną korekcją Five-Band Graphic Equalizer. Możliwość kształtowania brzmienia uczyniła z Throttle Box EQ uniwersalne urządzenie, które może być zastosowane w dowolnej stylistyce. Środkowy zakres regulacji Gainu oferuje zwarty, mocny przester, który w zależności od tego czy wybierzesz tryb LO lub HI Gain, sprawdzi się zarówno w Bluesie jak i nowoczesnym Metalu - z dość wyraźnie zdefiniowanym perkusyjnym charakterem.

Rozkręcając Gain bardziej, powyżej jednej trzeciej zakresu, uwalnia się podrasowane brzmienie bogate w wysokie harmoniczne. W przypadku Hard Rocka lub Metalu warto ustawić korektor graficzny w kształt typowej krzywej V, która funkcjonuje na nagraniach od ponad 40 lat i wyznacza standard tego brzmienia. Nie zmienia to jednak faktu, że sekcja korekcji może zostać skonfigurowana w dowolny sposób, dopasowując brzmienie do dowolnego stylu muzycznego.

Throttle Box, podobnie jak oryginał oferuje dwa tryby pracy kontrolowane przełącznikami HI/LO i pozwalające poruszać się podczas występów w dwóch różnych rejestrach. Efekt posiada również dwa potencjometry regulacji poziomu sygnału wyjściowego HI Level i LO Level, kontrolujące oddzielne pasma. Korekcja może zostać przypisana dwóm trybom Gain bądź żadnemu z nich, będąc aktywowaną poprzez wybranie odpowiedniego trybu. Ponadto, urządzenie zostało wyposażone w filtr tłumiący środkowe pasmo niezależnie od ustawień korekcji graficznej. Przełącznik BOOST schowany w pierwotnej wersji pod dolną pokrywą, tym razem został umieszczony w dobrze dostępnym miejscu na górnym panelu. Użycie tej funkcji zwiększa masywność dźwięku i znacznie podnosi gain sygnału.

Specyfikacja:
- urządzenie zaprojektowane i wykonane w Petalumie w Kaliforni
- funkcja True Bypass (On/Off)
- przełącznik HI/LO pozwalający wybrać poziom wzmocnienia
- kontrola Gain pozwalająca balansować pomiędzy brzmieniem klasycznym a nowoczesnym brzmieniem
- kontrola brzmienia Tone Control określa zawartość wysokiego pasma w sygnale
- filtr tłumiący środkowe pasmo Mid-Cut
- przełącznik Boost uwypuklający działanie EQ - więcej niskiego i wysokiego pasma, skupiony i miły dla ucha środek
- 5-pasmowy graficzny korektor z sygnalizacją LED może zostać przypisany do trybów HI i LO za pomocą niezależnych przełączników. Legendarne kształtowanie brzmienia Mesa Boogie: +/-12dB @80Hz/240Hz/750Hz/2.2kHz/6,6kHz
- niezależna kontrola sygnału wyjściowego dla wysokiego i niskiego pasma
- sygnalizacja LED dla trybów LO (żółta) i HI (czerwona)
- zasilanie: bateria 9V lub zasilacz sieciowy (brak w zestawie)
- wejścia i wyjścia: Jack 1" (wejście -20dB)
- wymiary: 146.8mm x 121mm x 58.4mm
- masa: 0.75kg (bez baterii)
- pobór prądu: 9VDC/45mA

Podobne produkty