Lag GLU TKU 8S - Ukulele Tiki Uku Soprano

KOD: 0850127_reverb
Stan magazynowy: 1 szt.

249zł 189zł
Brutto
szt.

Ukulele!

Historia ukulele jest relatywnie niedawna. Pod koniec XIX w. kiedy portugalscy imigranci wylądowali na hawajskim wybrzeżu mieli przy sobie tylko rzecz osobiste i kilka tradycyjnych instrumentów: cavaquinho, machete oraz rajao. Te małe gitary zainspirowały hawajczyków to stworzenia swojej własnej interpretacji nazwanej uku-lele co dosłownie oznacza "skaczącą pchłę". Nazwa ta odnosi się do lokalnego muzyka, który słyną z bardzo energetycznych i angazujących występów. Później, amerykanie zaadoptowali ten instrument, zachowując przy tym nazwę oraz wymowę.

Tiki - stwórca gatunku ludzkiego

W starożytnych czasach, polinezyjscy magowie znani jako Tahu twierdzili, że ludzie zostali stworzeni przez boga Tiki, znanego jako stwórcę gatunku albo energię, która przepływa przez wszystkie stworzenia na świecie. Symbolizuje go drewniana statuetka z długimi ramionami, krótkimi nogami i przerażającą twarzą. Ma ona odstraszać złe duchy, a swojemu właścicelowi gwarantować dobrobyt i bezpieczeństwo.

Tiki Uku

Emblemant Tiki Uku, który ozdabia modele tej serii został wybrany przez lutników Lag nie bez powodu. Łączy on sobie wpływ bożka Tiki oraz nieskończoną grację malutkiego ukulele.

Specyfikacja:

Rodzaj: sopranowe

Korpus: laminat sapele

Wykończenie: francuska satyna

Główka i gryf: sapele

Podstrunica i mostek: sonokeling

Inkrustacje: pearloid

Progi: 12 niklowanych

Skala: 344 mm

Siodełko/podstrunnik: 34 mm

Struny: Aquila

Gigbag: w zestawie

Podobne produkty