Lag GLU TKB 150 CE - Mini bass Tiki Uku cutaway electro

KOD: 0850133_reverb
Stan magazynowy: 1 szt.

999zł 854zł
Brutto
szt.

Ukulele!

Historia ukulele jest relatywnie niedawna. Pod koniec XIX w. kiedy portugalscy imigranci wylądowali na hawajskim wybrzeżu mieli przy sobie tylko rzecz osobiste i kilka tradycyjnych instrumentów: cavaquinho, machete oraz rajao. Te małe gitary zainspirowały hawajczyków to stworzenia swojej własnej interpretacji nazwanej uku-lele co dosłownie oznacza "skaczącą pchłę". Nazwa ta odnosi się do lokalnego muzyka, który słyną z bardzo energetycznych i angazujących występów. Później, amerykanie zaadoptowali ten instrument, zachowując przy tym nazwę oraz wymowę.

Tiki - stwórca gatunku ludzkiego

W starożytnych czasach, polinezyjscy magowie znani jako Tahu twierdzili, że ludzie zostali stworzeni przez boga Tiki, znanego jako stwórcę gatunku albo energię, która przepływa przez wszystkie stworzenia na świecie. Symbolizuje go drewniana statuetka z długimi ramionami, krótkimi nogami i przerażającą twarzą. Ma ona odstraszać złe duchy, a swojemu właścicelowi gwarantować dobrobyt i bezpieczeństwo.

Tiki Uku

Emblemant Tiki Uku, który ozdabia modele tej serii został wybrany przez lutników Lag nie bez powodu. Łączy on sobie wpływ bożka Tiki oraz nieskończoną grację malutkiego ukulele.

Specyfikacja:

Rodzaj: 30" gitara slim z wcięciem i łukowatym tyłem

Top: lity świerk

Tył i boki: laminat sapele

Wykończenie: francuska satyna

Gryf: sapele

Podstrunnica, główka, mostek: dark sonokeling

Progi: 16 baiłych markerów

Skala: 512 mm

Siodełko: 45 mm czarny grafit

Podstrunnik: 70 mm, czarny grafit, kompensowane

Struny Aquila Uke Bass

Gigbag w zestawie

Elektronia: 3 punktowe EQ i tuner

Podobne produkty