Epiphone LP CUSTOM PROPHECY PLUS GX BC (498T/490R) gitara elektryczna

KOD: 0560139WR_reverb
Stan magazynowy: brak towaru

2 967zł 2 299zł
Brutto
szt.

Model Epiphone Prophecy, w momencie powstania w 2008 roku, był uosobieniem fuzji pomiędzy tradycją a innowacyjnymi rozwiązaniami lutniczymi oraz nowoczesną elektroniką. Dzięki temu, wkrótce po swojej premierze stał się obiektem pożądania gitarzystów, poszukujących czegoś nowego w brzmieniu klasycznego Les Paula.

Epiphone Prophecy Les Paul Custom GX jest skierowany do muzyków, którzy wynoszą gitarę elektryczną na nowy poziom techniki, szybkości i brzmienia. W tradycyjnej formule Les Paula zamknięto parę potężnych humbuckerów 490R i 498T wraz z potencjometrami Push/Pull, pozwalającymi na rozłączanie cewek wewnątrz przetworników. Dodatkowo, instrument zdobią oryginalne inkrustacje (połączenie prostokątów z trójkątnymi wstawkami). Każdy z przetworników posiada indywidualną kontrolę głośności (Volume) oraz brzmienia (Tone).

Od strony lutniczej, model Prophecy Les Paul Custom GX, jest instrumentem o mahoniowym korpusie z nakładką, wykonaną z klonu wzorzystego. Dostępne są dwa rodzaje wykończenia: Black Cherry oraz Heritage Cherry Sunburst. Gryf gitary zbudowano również z mahoniu i nadano mu profil SpeedTaper D-profile. Jest to typowo sportowa konstrukcja, która w żaden sposób nie ogranicza gitarzystów z dobrze rozwiniętą techniką gry. Palisandrowa podstrunnica posiada 24 progi jumbo oraz radius 14". Główka oraz korpus gitary otoczone są 5-warstowym, czarno-białym bindingiem, natomiast gryf został ozdobiony białym - pojedynczym bindingiem.

Obecność humbuckerów Gibson USA 490R (gryf) oraz 498T (mostek), wyposażonych w magnesy Alnico, nadaje instrumentowi legendarne brzmienia Gisbona, wzbogacone o charakterystyczny, współczesny pazur. Ponadto, dzięki potencjometrom Tone z funkcją Push/Pull oraz indywidualnym kontrolerom Volume, będziesz w stanie kreować brzmienie w praktycznie nieograniczony sposób.

Wszystkie instrumenty zostały wyposażone w niezawodny hardware (złoty) o wysokiej jakości wykonania i wręcz zegarmistrzowskiej precyzji. Mostek LockTone, zestawiony ze strunociągiem StopBar i wspomagany kluczami Grover zapewnia właściwą intonację oraz sprawne strojenie gitary w każdych warunkach!

korpus: mahoń

top: klon wzorzysty

gryf: mahoń

profil gryfu: SpeedTaper D-Profile (satynowe wykończenie)

skala: 24.75

progi: 24 Jumbo

podstrunnica: palisander, radius 14"

binding: główka i korpus (5-warstwowy), gryf (1-warstwowy)

siodełko: grafit

hardware: złoty

inkrustacje: masa perłowa (główka), masa perłowa i muszle (gryf)

klucze: Grover

przetworniki: Gibson USA 490R (gryf) i 498T (mostek)

kontrola: 2 x volume, 2 x Tone (Push/Pull), 3-pozycyjny przełącznik

pickupów (metalowy)

gałki potencjometrów: metalowe beczki

mostek: LockTone Tune-o-Matic

wykończenie: Black Cherry (BC)

Podobne produkty