Epiphone DC PRO FC gitara elektryczna

KOD: 0560438WR_reverb
EAN: 711106480343
Stan magazynowy: brak towaru

2 279zł 1 491zł
Brutto
szt.

Nowoczesna konstrukcja ze wzorzystym topem z klonu AAA, przetworniki ProBuckers ™ z rozłączaniem cewek i wiele więcej!

DC PRO to nowoczesne podejście Epiphone do klasycznego projektu Epiphone Del Rey Double Cut. Wyposażony w podwójnie wycięty korpus mahoniowy z topem z forniru klonowego AAA, humbuckery ProBucker ™ z cewką rozłączaną, obwód typu "bleed circuit" w celu utrzymania przejrzystości przy zmniejszonej głośności oraz klucze Grover ™ 18: 1.

Dostępne w kolorach Black Cherry, Faded Cherry Sunburst, Midnight Ebony, Mojave Fade i Wild Ivy.

AAA Flame Maple Top i Double Cutaway

Oryginalny Del Rey po raz pierwszy został wyprodukowany w 1995 roku i był jednym z najbardziej lubianych współczesnych wzorów Epiphone'a, oferując graczom przyciągający wzrok projekt "doule cut" z łatwym dostępem do górnego progu. Dzisiaj nowy DC PRO ulepsza tę tradycję dzięki korpusowi z mahoniu z podwójnym wycięciem z topem z forniru AAA Flame Maple w celu uzyskania bogatszego brzmienia z niesamowitego sustain-u. Mahoniowy gryf ma unikalny i wygodny profil „C” oraz podstrunnicę „all access” Pau Ferro z 24 średnimi progami jumbo, skalą 24,75 cali, promieniem 12” i mostkiem Graph Tech ™ 43 mm. Podstrunnica ma inkrustację „block and triangle”, a główka Sloped Dovewing ma kultową wkładkę „Vine” z epoki 40-ch z perłowym logo Epiphone. Główka, korpus i podstrunnica mają kremowy binding i nie ma pickguard-u.

ProBuckerTM Humbuckers w / Coil-tapping i Treble Bleed Circuit

Nowy DC PRO jest wyposzżony w docenione przez krytyków humbuckery ProBucker ™ z magnesami Alnico II z ProBucker 2 ™ w pozycji "neck" i ProBucker 3 ™ w pozycji "bridge". ProBucker 3 ™ jest lekko mocniej owinięty (overwound), aby zapewnić równowage w brzmieniu dzięki podbiciu i poszerzyć możliwości solowe. ProBuckers ™ odwzorowują dźwięk przetworników „PAF” z lat 50. XX wieku. Każdy pickup posiada również funkcję dzielenia cewki za pomocą push / pull na pokrętle głośności każdego przetwornika, co pozwala na nieskończoną różnorodność dźwięków, od szczekania pojedynczej cewki po pełne ukąszenie humbuckera. Ponadto każdy obwód głośności ma “Treble Bleed Circuit”, który pomaga zachować przejrzystość i wysoką jakość reakcji w miarę zmniejszania głośności. W typowym obwodzie twój ton staje się nieco „nudniejszy” lub „matowy” w miarę zmniejszania głośności. "Treble Bleed Circuit" pomaga wybrać wysokie częstotliwości „uciekające” w tonie podczas grania przy niższej głośności. Obwód jest dodatkowo wyposażony w funkcję odwracania fazy na potencjometrach Tone.

Klasyczny sprzęt Epiphone

Nowy DC PRO wyposażony jest w legendarny, solidny osprzęt Epiphone, w tym LockTone ™ Tune-o-matic, w pełni regulowany mostek i LockTone ™ Stopbar. Teraz opatentowana konstrukcja Epiphone'a automatycznie blokuje mostek i końcówkę na miejscu bez użycia narzędzi! W pełni metalowy przełącznik Epiphone wykorzystuje wytrzymałe styki ze stali sprężynowej, aby zapewnić lata niezawodnej pracy i wydajności, a standardowe gniazdo wyjściowe ¼ zapewnia ulepszony kształt styku i wytrzymałą stal sprężynową w celu zwiększenia niezawodności. Dostrajanie jest szybkie i dokładne dzięki kluczom Grover ™ o stosunku strojenia 18: 1. Opcjonalny twardy futerał jest dostępny u autoryzowanych sprzedawców Epiphone.

SPECYFIKACJE

Korpus: Mahoń

Top: Okleina z klonu AAA

GRyf: Mahoń

Profil gryfu: Custom “C”

Mocowanie gryfu: Wklejone

Pręt: regulowany

Skala: 24,75 ”

Materiał podstrunnicy: Pau Ferro

Inkrustacja: Block and Triangle, Pearloid and Abolone

Główka: Epiphone Sloped Dovewing, perłowe logo Epiphone

Mostek: 43 mm Graph Tech ™ Nubone

Przetwornik "neck"

Epiphone ProBucker-2 ™, 4-żyłowy

Przetwornik "bridge"

Epiphone ProBucker-3 ™, 4-żyłowy

Przełącznik: Całkowicie metalowy 3-kierunkowy selektor pickupów Epiphone

Kontrola: 2 pokrętła "Volume" z "push-pull" rozłączaniem cewek, 2 pokrętła "Tone" z "push-pull" odwracaniem fazy.

Binding: kremowy

Promień podstrunnicy: 12 ”

Progi: 24 Medium Jumbo

Mostek: LockTone ™ Tune-o-matic

Strunociąg: Stopbar

Osprzęt: Nikiel

Klucze: Grover ™ 18: 1

Wyjście: Jack Epiphone ¼ ”z niklowaną metalową płytą

Maskownica: nie ma

Żaden

Gałki: 1-ply, PVC

Opcjonalnie:

Twardy futerał (940-EG2CS)

UPC = 711106480411

Kolor

Faded Cherry Sunburst (FC)

Podobne produkty

produkty również kupowane